17 kwietnia weszła w życie elektronizacja badań medycyny pracy, która jest elementem Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Elektronizacja badań medycyny pracy to kolejny proces cyfryzacji dokumentacji medycznej (EDM). Oznacza to przeniesienie różnorakich etapów procesu (kierowanie na badania, obieg dokumentów, rejestrację i archiwizację orzeczeń) na platformy cyfrowe. Celem cyfryzacji od początku było...
Ulga na robotyzację
W Polsce, ulga na robotyzację została wprowadzona, by wspierać przedsiębiorców inwestujących w automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Wskutek wprowadzonych przepisów, można odliczyć od postawy opodatkowania (dochodu) aż 150 proc. kosztów poniesionych na wprowadzenie zmian w zakładach. W skład ulgi wchodzą koszty poniesione z tytułu nabycia robotów przemysłowych, maszyn peryferyjnych do...

